ДО ВАШОЇ УВАГИ !!!

Номери телефонів «гарячих ліній», що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми, домашнього насильства та насильства за ознакою статі

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/dovira.jpg

Офіційний вебсайт системи Безоплатної правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/unnamed (1).jpg

Обережно, булінг: нововведення у законах та важливість інформаційної діяльності

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/фото 1.jpg

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2018 року№ 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, щобулінг (цькування)цедіяння (дії або бездіяльність)учасників освітнього процесу, які полягають упсихологічному,фізичному,економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій,що вчиняютьсястосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

/Files/images/praktichniy_psiholog/16_3.png

Крім цього, внесено відповідні доповнення до статей Закону «Про освіту», які визначають права та обов’язки засновника та керівника закладу освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу здобувачів освіти та їхніх батьків.

Учасники освітнього процесу.

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/фото 2.jpg

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/фото 3.jpg

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/page0001.jpg

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/page0002.jpg

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/page0003.jpg

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/page0004.jpg

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти:

(згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»)

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб'єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу.

Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

2. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):

  • невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);
  • за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;
  • повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з'ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;
  • повідомляє центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;
  • скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування):

1. Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування), визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник
навчального закладу в обов’язковому порядку (протягом однієї доби) повідомляє
про це уповноваженим підрозділам органів Національної поліції та до
територіального підрозділу Служби у справах дітей за місцем проживання дитини.
2. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

/Files/images/praktichniy_psiholog/42.jpg /Files/images/praktichniy_psiholog/63.jpg
Телефони довіри:

- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
· Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;
· Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;
· Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;
· Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;
· Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;
· Національна поліція України 102.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть
відповідальність відповідно до частини другої статті 13(вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122)

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/фото 4.jpg

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/фото 9.jpg

На виконання ст. 30 Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», управління освіти від 24.02.2020 № 69 «Про організацію роботи в закладах освіти з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню)», від 27.08.2020 № 287 «Про організацію роботи з питань соціального захисту дітей, профілактики правопорушень, злочинності, попередження насильства, жорстокого поводження, булінгу (цькування) та інших негативних явищ в закладах освіти в 2020/2021 навчальному році», з метою протидії булінгу (цькуванню), насильству та попередження поширення негативних явищ в освітньому середовищі педагогічним колективом Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №12 було розроблено та впроваджено в освітній процес план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню).

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/869ab954e208fe28d49d2eee93456ebf-0.jpg/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/869ab954e208fe28d49d2eee93456ebf-1.jpg/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/869ab954e208fe28d49d2eee93456ebf-2.jpg/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/869ab954e208fe28d49d2eee93456ebf-3.jpg/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/869ab954e208fe28d49d2eee93456ebf-4.jpg

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу

На виконання листа Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації (далі-Департамент) від 11.09.2019 № 01-32/4123 «Пропроведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу» на базі Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №12 Ізюмської міської ради Харківської області в період з 16 вересня по 20 вересня 2019 року було організувано та проведено наступні правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві нульової толерантності до цього явища:

· Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків.

· Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході спілкування, занять, прогулянок та ігрової діяльності.

· Проведення корекційно-розвивального заняття з дітьми середнього та старшого дошкільного віку за темою: «Урок дружби» (опис зображень на сюжетних картинках за однойменною казкою Михайла Пляцковського)

/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/IMG_20190918_090316.jpgКорекційно-розвивальне заняття: "Урок дружби"


/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/IMG_2.jpg/Files/images/praktichniy_psiholog/bulng/IMG_3.jpg

· Виступ на батьківських зборах. Перегляд та обговорення презентації на тему: «Феномен насильства над дітьми». Перегляд фільму: «Кампанія ЮНІСЕФ. Викресли Булінг».

· Перегляд мультфільмів з дітьми відповідної спрямованості.

· Психологічні консультації:

«Булінг від «А» до «Я»; «Як правильно подолати свою та чужу агресію?»; «Як навчитися довіряти власній дитині або поговоримо про довіру».

· Розміщення в батьківських куточках інформації на теми:

«Зупинимо булінг разом», «Протидія цькуванню в дитячому колективі», «Штрафи за булінг в Україні».

/Files/images/praktichniy_psiholog/IMG-189dae6706002f3b90d195834ef265fa-V.jpgПерегляд фільму: «Кампанія ЮНІСЕФ. Викресли Булінг».

24 вересня 14:00 Презентація короткометражного фільму про кібербулінг

Хоча Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу завершився, робота над подоланням цього явища в освітньому просторі і надалі буде продовжуватися.

Хочемо повідомити, що уже завтра, 24 вересня фахівці Головного територіального управління юстиції у Волинській області спільно із партнерами з Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» м. Горохів Волинської області презентуватимуть короткометражний фільм про кібербулінг «Небезпека інтернету».

Кібербулінг сьогодні є дуже поширеним серед молоді. Агресивність, жорстокість у висловлюваннях, наклеп з боку однолітків — все це характерно для кіберцькування. Тому метою даного фільму є показати школярам зворотній бік «жартів» в Інтернеті та спонукати їх задуматись над власним ставленням до булінгу в мережі.

Презентація ролику відбудеться за адресою: Волинська область, м. Горохів, вулиця Грушевського, 5А. Початок о 14.00 год.

Сюжет даної стрічки знімали якраз у НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» м. Горохів Волинської області, яка є постійним партнером юстиції з реалізації правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» в області. Переглянути відеоролик можна за посиланням:http://bit.do/e9UQr

Кiлькiсть переглядiв: 616

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.